29 Ağustos 2010 Pazar

ESKİŞEHİRSPOR 1-3 GALATASARAY : UMUT IŞIĞI

maç için birçok farklı yorum yapılacaktır. skor üzerine çok da ümitvar konuşanlar olacaktır. ben hangi yorumu yapacağım konusunda kararsız kaldım. galatasaray'ın büyük bir kabustan uyandığını düşünmüyorum. inception filmini izleyenler bilir. filmde birden fazla rüya boyutu vardı. sanırım biz bu kabusun 3.boyutundan 2.boyutuna geçmiş olduk.

galatasaray'ın oyunu tat vermiyor. gayet sıkıcı bir futbol ortaya koyuyorlar. bunun sebebi ortada:takmınızın en üretken kısmı yani orta sahası yaratıcılıktan uzak 3 oyuncudan oluşuyorsa keyifli bir futbolu arzu etmek hayalden öte bir şey olmaz. barış çok samimi. koşuyor mücadele ediyor, kendini paralıyor adeta. bu tavrını seviyorum barış'ın ancak iş yaratıcılık noktasına geldiğinde bal yapmayan arı. ayhan deseniz keza öyle. yine de orta sahanın ayağına top yakışan tek adamıydı. sarp bildiğiniz gibi. ürkek, kaçak güreşen bir oyuncu gibi. ilk yarıdaki elano ise hala takıma yeni gelmiş de uyum problemi yaşayan bir oyuncu görüntüsü çiziyor. sanki bu takıma ait değilmiş gibi... 8 hafta boyunca idmana çıkmamış, yeterince maç yapmamış olmasına bağlamaktan başka bir polyannacılık düşünemiyorum elano'nun durumu için.

sol bekte serkan kurtuluş balta'dan aşağı iş yapmadı. elinden geleni yaptı çocuk. balta'nın bir müddet dinlendirilmesi, tabiri caizse kendisine ayar verilmesi hayırlı olacaktır.

ufuk, günden güne takıma ısınıyor diye düşünüyorum. golde hatası vardı ancak zamanla bu hataları yapmayacak hale gelecektir. sabır diyorum(gol öncesi mükemmel bir top çıkardı ki bu ne kadar yetenekli olduğunun resmidir)

son bir parantez arda için açmalı. arda maç berabere iken galatasaray'ı öne geçiren golün hazırlayıcısı oldu. sonraki goldeyse pozisyonun içinde vardı. umuyorum hafta içindeki kabusun izlerini çabucak siler. taraftar da saçma sapan serzenişini bir yana bırakır da bu has evladını bağrına yeniden basar. milli maç arası anladığım kadarıyla en çok galatasaray'ın işine yarayacak.

eskişehir taraftarının rıza'yı protesto etmesi, 3. haftasını yaşayan süper ligimizin sunumudur. tribünler böyle işte! 3. haftada iki yıldır başınızda bulunan hocanızı istifaya davet edebilecek kadar futbol kültüründen yoksun bir taraftar profiline sahibiz. aynı şeyler galatasaray takımı için de geçerli tabii.

batuhan'ı günahım kadar sevmiyorum. çok çirkef bir oyuncu. zaten beşiktaş'ta fener maçı sonrası yaptığı o meşhur" milleti yıldız yapacağıma kendim yıldız olurum" açıklaması ile futbol hayatını bitirmiş olan bu serseri futbolcu gördüğüm kadarıyla eskişehir taraftarınca da aforoz edilmiş. bu karakteriyle zaten yeri 2.lig bile değil...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder